Želite da započnete poslovanje preko interneta, ali imate ograničena sredstva za marketing?
Pogledajte 5 prednosti Kupinda u odnosu na druge načine prodaje i reklamiranja:
Želite da započnete poslovanje preko interneta, ali imate ograničena sredstva za marketing?
Pogledajte 5 prednosti Kupinda u odnosu na druge načine prodaje i reklamiranja:
Vi ste pravi primer kako funkcionise tim koji zeli zadovoljne korisnike.
Pozdrav!
@Marijana
Hvala puno na lepim rečima.
Sve je ovo na mestu, ali mi nije jasno zbog cega su provizije na Kupindu vece nego na Limundu? Takodje, Vas procenat na prodaju se poze zavesti pod ” troskovi prostora” , sto znaci da nije bas 0 dinara.
Pozdrav
Sve je ovo ok, samo mi nije jasno sta znaci ovo CENA KLIKA – ko kome sta tu placa i DODATNE PROMOCIJE – citanje casopisa isto oko placanja.
Sve je OK ali pitanje povlacenja predmeta sa sajta posle neuspesnih prodaja i dalje ostaje otvoreno ili bar ja ne umem da nadjem po pravilniku resenje a Vi i posle poslatih pitanja i dalje mudro cutite…Jos jednom: Koliki je period posle koga bez naknada mozemo povuci neprodate predmete ili resite to na bilo koji nacin da znamo na cemu smo…Sve ostalo za pohvalu ! Pozzzz
@Marko
Hvala na komentaru.
Žao mi je ali se ne mogu složiti sa vama da su provizije na Kupindu veće nego na Limundu, obzirom da se sistem naplate provizije na Limundu i Kupindu u potpunosti razlikuje.
Što se tiče troškova prostora, uzmimo na primer da vi za vašu firmu iznajmljujete poslovni prostor, vi taj prostor plaćate bez obzira da li ste nešto prodali ili ne. Dok na Kupindu, sav svoj asortiman možete besplatno postaviti na prodaju bez ikakvih toškova. Na taj način, firma može postaviti na prodaju asortiman od nekoliko desetina hiljada svojih predmeta na Kupindo, a da za to nema nikakve troškove. Zamiliste samo koliko bi veliki morado da bude poslovni prostor kao i koliko bi samo koštao da se u njemu izloži ovoliki broj predmeta.
Provizija se naplaćuje prodavcu isključivo ukoliko uspešno proda svoj predmet.
@Igi boy
Postovi koji vam se na Facebook-u pojavljuju sa desne strane, su ustvari reklamni postovi. Svaki put kada neki korisnik klikne na takav post/link kako bi video ponudu oglašivača, vlasniku te reklame Facebook naplaćuje određeni iznos, koji u proseku iznosi 0.5 eura po jednom kliku.
Isiti slučaj je i sa Google Ads. Kada tražite neki pojam putem Google pretrage, sigurno ste primetili linkove koji vam se pojave na samom vrhu stranice i uokvireni su žutom bojom. To su plaćeni linkovi, što zanči da kada vi kliknete na takav link, vlasniku stranice na koji vas taj link baca se naplaćuje u proseku 0.3 eura po kliku.
Što se tiče dodatnih promocija, Kupindo prodavcima omogućava da ponude za svoje predmete dodatno promovišu kako bi se takve ponude istakle u moru raznih predmeta na Kupindu. Cene tih promotivnih opcija su prikazane na grafici. Sa desne strane su prikazane cene oglasnog prostora u časopisima, koje firme često koriste kako bi promovisale neke od svojih proizvoda (npr. 1/4 strane oglasnog prostora u magazinu košta od 400 do 690 eura).
@Sasa Popovic
Na Kupindu, prodavac u bilo kom trenutku moze besplatno deaktivirati ponudu za svoj predmet ukoliko isti više ne želi da prodaje ne Kupindu.
Nadam se da je ovo bilo od pomoći.
Ništa bez infografika… 😉
@Pedya
U potpunosti se slažem 🙂
Ove statisticke vrijednosti su ohrabrujuce.
Medjutim, ne mogu da nadjem nigdje podatak koji je odnos kupac/broj pregleda? Znam da zavisi od proizvoda ali ima neki okriv.
Takodje mi bas nije jasno kako radi search na kupindo i kako se moze povecati vidljivost nekog predneta?
@EDUfair
Baš kao što ste i naveli u pitanju, u velikoj većini
kupovina predmeta zavisi od same atraktivnosti predmeta koji se prodaje.
Neki predmeti su jednostavno zanimljivi da se podele sa prijateljima
na društvenim mrežama i na taj način dobiju veliki broj pregleda ali
ne ostvare prodaju.
Dok atraktivni predmeti, mogu i nakon par pregleda već biti prodati.
Što se tiče funkcionisanja pretrage na Kupindu, o tome smo već pisali
na našem blogu pa vam pedlažem da pogledate na sledećem linku:
http://blog.kupindo.com/2012/07/mocan-alat-u-kupovini-pretraga/
Uvek je dobro obratiti pažnju na ključe reči koje se nalaze
na ponudi i opisuju predmet koji prodajete. Naše savete pogledajte ovde:
http://blog.kupindo.com/2012/09/top-30-najtrazenijih-predmeta-na-kupindu/
Mislim da su ove infografike informacija koja nam se najbolje ureže u mozak, slika govori više od reči 😉
Svaka infografika koja je napravljena kreativno s porukom koju predstavlja zasigurno donosi rezultate bolje nego oglašavanje na nekim drugim poljima marketinga, a stvar je u tome da infografika šalje jaku “hipnotičku” podsvjesnu poruku koju naš mozak lako memorira jer je i sama infografika jednostavna, a naš mozak cijeli život funkcionira kao mozak malog djeteta dok upija znanje 🙂
@Ivana i @Tamara
Hvala vam na komentarima.
I ja lično sam veliki ljubitelj infografika i prezentacija u slikama. 🙂
Slika govori više od hiljadu reči i toga treba uvek da se drži.
Lepi pozdrav